25/11 17:00

Teatro Colorato

Organizátor: Naša ulica

www.facebook.com
www.instagram.com
www.anima-act.com

HROZNÁ, príbeh o víne a vine dvoch sestier s ochutnávkou vína

Inscenácia „Hrozná“, vás zavedie do tajomného sveta malého vinárskeho mestečka Svätý Jur. Dve sestry sa spoločne s divákmi stretávajú pri tej najhoršej rodinnej situácii. Na kare vlastného otca, slávneho vinára. Zanecháva im neobyčajnú tajnú knihu receptov a v poslednej vôli ich žiada, aby spoločne dokončili to najlepšie víno.

Téma rodiny a odpustenia sa prelína s legendami o Šúrskom drakovi, nebezpečnej Človečej hlave a príbehoch o vzniku vína, ktoré ako prvé vypestoval Noe po potope sveta. Inšpirovali sme sa legendami, ktoré spísala spisovateľka a Svätojurčanka Viola Almássyová v knihe „Šúrsky drak a iné zlovesti“.

Nežný až naivný humor a absurdné situácie sú podporené pivničnou atmosférou, kde spoločne s nami ochutnáte výborné víno alebo mušt pre deti od “nášho ocka”. Je ním vždy vinár z Malokarpatskej oblasti. Predstavenie týmto dostáva ďalší rozmer.

Dozviete sa o lokálnej histórii, zažijete divadlo priamo v pivničných priestoroch, pocítite na jazyku skvelú prácu vinárov, ktorí robia jedno z najlepších vín na Slovensku.

Vhodné pre divákov od 9 rokov a starších, taktiež aj ako rodinné predstavenie.

 

Vstupné: 10€ (počet lístkov limitovaný)

Nutnosť rezervácie na: info@anima-act.com

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Bratislavský samosprávny kraj.

 

Partnerom podujatia je BKIS.

Vstupenky

Vstupenky si môžete zakúpiť tu.