13/12 17:00

Františkánske námestie

Organizátor: Bratislavské kultúrne a informačné stredisko

Noc bosoriek ♿

Magická oslava noci svätej Lucie v tradičnom i menej tradičnom prevedení. Podujatie venované folklórnym súborom a sviatku sv. Lucie.

Sviatok sv. Lucie je už odpradávna spojený s čarodejníctvom, čarovnými rituálmi, mágiami, ale aj veselými posedeniami spojenými s prácou a zábavou. Ide o sviatok, ktorý oslavuje svetlo a nádej počas dlhých zimných nocí.

Folklórny súbor Čeľaďan zachytáva rodinu po štedrej večeri. Spoločne si spoločne zaspievajú, porozprávajú sa o zvykoch aké majú v rodinách počas vianočných sviatkov a na Luciu.

Podujatie prinesie aj vystúpenie folklórneho súboru Heľpan, ktoré diváka zavedú do čias minulých, kedy sa na Heľpe v drevených chalúpkach počas zimných večerov, pri sviečkach, teplom kozube, schádzali mladší i starší, aby sa popri práci mohli zabaviť, zaspievať či zatancovať.

Podujatie uzavrie netradičné poňatie tradičnej slovenskej hudby v podobe elektronického zoskupenia FOLK&BASS ORCHESTRA a Ženy z Muzičky. Vtipná kombinácia folklórnych motívov, výrazného zvuku gájd a elektroniky si rýchlo našla svojich fanúšikov. Hudobná formácia predstaví na podujatí aj svoj nový album.

Vo vstupoch si priblížime tradície tohto dňa.

Podujatím bude sprevádzať moderátorka Lucia Hlaváčková.

 

V tento magický podvečer sa môžete tešiť aj na špeciálnu tematickú edíciu Rande s mestom o 17:30 so sprievodkyňou Martinou Štensovou. Registrácia bude možná už čoskoro.

Vstupenky

Vstup voľný.