24/11 18:00

Františkánske námestie

Organizátor: Bratislavské kultúrne a informačné stredisko

Začíname! Bratislavské a veselé! ♿👁👐

Príďte na slávnostné otvorenie Bratislavských Vianoc a Hlavného vianočného trhu za účasti primátora hlavného mesta Matúša Valla a starostu mestskej časti Staré Mesto Mateja Vagača.  

O 18:15 spoločne rozsvietime vianočný stromček na Hlavnom námestí. Rozprúdime tak kúzelnú atmosféru na Hlavnom a Staromestskom vianočnom trhu.  

Večer hudobne obohatia orchester Bratislava Hot Serenaders a Bratislavský detský zbor pod taktovkou dirigenta Roberta Tišťana.

Bratislava Hot Serenaders pod vedením trubkára Juraja Bartoša sa už od roku 1991 špecializuje na hot-jazzovú hudbu 20. a 30. rokov. Orchester patrí medzi svetovú špičku v autentickej interpretácii jazzovej hudby tohto obdobia, čoho dôkazom sú ocenenia z európskych festivalov, ako aj pozitívne ohlasy a kritiky z celého sveta. Orchester tvorí pätnásť hudobníkov, dámske vokálne trio Serenaders Sisters a spevák (štýlovo nazývaný “crooner”) Miloš Stančík, ktorý bude vystúpenie orchestra moderovať. Orchester hrá na autentických nástrojoch z 20. rokov a vystupuje v dobových smokingoch a šatách.  

Bratislavský detský zbor (BADZ) vznikol v roku 1962 pri Mestskom kultúrnom stredisku v Bratislave. Od roku 1967 zbor umelecky viedla dirigentka Elena Šarayová-Kováčová, ktorá ho pozdvihla na profesionálnu úroveň. Pod jej vedením zbor koncertoval na pódiách v pätnástich krajinách Európy, Japonsku, Kanade, Afrike a USA a spoluúčinkoval s orchestrom Slovenskej filharmónie, operou SND, Slovenským komorným orchestrom a ďalšími. Od r. 2007 zbor vedie Robert Tišťan, ktorému sa podarilo rozšíriť členskú základňu zboru a postupne opäť nadviazať na jeho dlhoročnú úspešnú tradíciu. Každoročne sa BADZ predstavuje nielen domácemu publiku, ale aj na festivaloch v zahraničí (Česko, Rakúsko). V roku 2017 nahral CD Modlitbičky od Jany Bezek a mal turné po slovenských mestách. V roku 2018 získal zbor na Medzinárodnej súťaži Canco Mediterrania v Lloret de Mar a Barcelone 1. miesto v kategórii ľudová hudba a 2. miesto v kategórii sakrálna hudba.

👐 Úvodné slovo bude tlmočené do slovenského posunkového jazyka.

Upozorňujeme návštevníčky a návštevníkov, že v priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti BKIS. Viac info na www.bkis.sk v časti Ochrana osobných údajov.

Zmena programu vyhradená.

Vstupenky

Vstup voľný.