16/12 19:30

Františkánske námestie

Organizátor: Bratislavské kultúrne a informačné stredisko

Ženské hlasy: Dennyiah ♿👁️

Duo Dennyiah pozostáva zo speváčky Denny a gitaristu Ľuboša. Ich hudba v sebe spája pop, soul, country a blues, a to do osobitého štýlu, ktorý nazývajú „ľudský pop.“    

Po úspešnom debute s albumom „Human Aspect“ sa neodmysliteľne zaradili na domácu hudobnú scénu s potenciálom uspieť aj v zahraničí. Na albume spolupracovalo viacero osobností, ako Keith Carlock (bicie, spolupracoval s osobnosťami ako Sting, John Mayer, kapelou TOTO či speváčkou Dianou Ross), basgitaristi Vladimír Micenko a Kevin Scott (spolupracoval aj s Fergie, FORQ), Adam Baldych (2013: ECHO Jazz Award „International Artist of the Year Other Nástroje/Husle“), Nic Hard (Snarky Puppy, Becca Stevens, FORQ). O finálny master albumu sa postaral Dave McNair (spolupráca napr. s David Bowie, Bruce Springsteen, Maroon 5).

Vydanie nového albumu majú naplánované na rok 2024, ale slovenskému publiku predstavia niekoľko skladieb z neho už počas Bratislavských Vianoc. Tento rok sa chystajú vydať single nahrané v Španielsku, na Islande s producentom Nicom Hardom, kde spolupracovali s veľkými menami ako Michael League (Snarky Puppy, Bokanté), Martin Valihora (Waking vision trio, Hiromi Uehara, Dan Bárta), Becca Stevens, Nathan Schramn (Bjork, Sting), Justin Stanton a Keith Carlock. 

Vstupenky

Vstup voľný.