Bratislavské
a veselé!

Bratislavské Vianoce

Bratislavské Vianoce sú opäť tu! Koncerty, vianočné trhy, tvorivé dielne pre deti, komentované vychádzky, výstavy, silent disco aj swapy. To všetko sa deje počas Bratislavských Vianoc na území celého hlavného mesta. Vyberte si svoje podujatie a „Príďte, budú Veselé“. Atmosféru podujatí Bratislavských Vianoc si môžete priblížiť prostredníctvom fotogalérie.

Do programu sa okrem hlavného organizátora, ktorým je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS), zapája aj všetkých 17 mestských častí a viacero mestských organizácií. Program je vystavaný aj zo spoluprác zo systému podpory Open Call BKIS.‍

Kultúrne Bratislavské Vianoce

Piatky budú patriť literatúre aj mladej hudbe.V spolupráci s domácimi vydavateľstvami budú známe osobnosti čítať zo slovenskej literárnej tvorby. Podujatie bude tlmočené do slovenského posunkového jazyka. Po čítaniach na pódiu vystúpia mladé slovenské kapely.

Soboty potešia deti aj milovníčky a milovníkov ženských hlasov. Popoludní sa bude čítať z domácej tvorby pre deti, opäť aj s tlmočením do slovenského posunkového jazyka. Večer zaznejú koncerty ženských umelkýň s kapelami.

Nedele budú plné hudby. Čakajú vás popoludňajšie koncerty umeleckých škôl, rôznorodých hudobných telies a večerné koncerty známych slovenských hudobných skupín.

Na Luciu zažijete Noc bosoriek, magickú oslavu noci svätej Lucie v tradičnom i menej tradičnom prevedení.

V Klariskách počas Vianoc chystáme koncerty, ale aj silent disco, swap oblečenia a detských hračiek, či tvorivé dielničky.

V Sade Janka Kráľa zažijete magické Mikulášske dobrodružstvo s lampiónovým sprievodom.

Ekologické Bratislavské Vianoce