Hlavný vianočný trh

23 11. – 23.12. a 27. 12. – 31. 12. 2023
Hlavné námestie

Na Hlavnom námestí vás denne od 10:00 do 22:00 a na Silvestra od 10:00 do 02:00 čaká pestrá ponuka vianočných špecialít slovenskej a medzinárodnej kuchyne. Popri tradičných vianočných jedlách si môžete pochutnať aj na exotických jedlách ako bao či gyoza, na svoje si prídu aj vegáni a vegánky.

V bohatom sortimente nápojov nájdete medovinu, grog, ovocné vína či pivo, ako aj nealkoholické nápoje pre deti i dospelých.

Vianočnú atmosféru dotvorí veľký výber vianočných darčekov, sviečok a vianočných ozdôb.

Nebudú chýbať ani stánky neziskových organizácií, mestských organizácií ako ZOO alebo DPOH, či BKIS.

Umiestnenie stánkov aj s popisom sortimentu nájdete na mape Hlavného vianočného trhu.

Spolupráca so Starým Mestom.

V tomto roku spájajú Hlavný vianočný trh a Staromestský vianočný trh rovnaké štandardy, ako vratné poháre, kompostovateľné riady, či triediace stanice na odpad. Oba trhy budú jednotné aj po vizuálnej stránke. Dobrá správa pre návštevníčky a návštevníkov je možnosť vrátiť vratné poháre v ktoromkoľvek stánku s predajom nápojov v rámci oboch vianočných trhov.

Bezkontaktné platby

Slovenská sporiteľňa aj tento rok prináša na vianočné trhy službu GoodPay, vďaka ktorej môže každý návštevník a návštevníčka pohodlne a bezpečne platiť bezkontaktne a zároveň prispieť na dobrú vec. Za 20 tisíc bezkontaktných platieb na Hlavnom a Staromestskom vianočnom trhu venuje Nadácia Slovenskej sporiteľne sumu 10 tisíc eur Centru MEMORY, ktoré pomáha ľuďom s Alzheimerovou chorobou.

www.slsp.sk/vianoce

Stánok Bratislavské Vianoce  

V stánku Bratislavské Vianoce nájdete originálne hrnčeky z edície Bratislavské ikony, obľúbené mikiny s motívom bratislavskej dlažby, merch k projektu Živé miesta a ďalšie drobnosti, ktorými potešíte svojich blízkych. Novinkou sú tašky na mobil vyrobené z bannerov mestských podujatí a drevené vianočné ozdoby, kópie tých na vianočnom stromčeku na Hlavnom námestí. Zakúpiť si môžete aj knihy domácich autorov a autoriek, z ktorých sa bude v piatky a soboty čítať na Františkánskom námestí. Počas vybraných koncertov môžete podporiť svojich obľúbených umelcov, umelkyne a kapely kúpou ich albumu či trička.   

Otváracie hodiny:
Piatok – Nedeľa 15:00–22:00
Streda 13. 12. počas podujatia Noc bosoriek

Výber stánkárov na Hlavný vianočný trh

Stánkári na Hlavný vianočný trh boli vybraní na základe verejnej súťaže.

Podmienky výberového konania na prenájom stánkov nájdete TU

Štatút Odbornej komisie BKIS pre Vianočný hlavný trh 2023